„Dobrý sluha, zlý pán“

235249-P2FWN8-928 2

POZOR ZMENA DÁTUMU KONANIA – Po novom sa stretneme 2.júna 2019!

Family Club, 26. máj 2019, 10,30 hod, Pastoračné centrum, Nová Baňa.

Tak sa to veru vravievalo kedysi o ohni – že je dobrým sluhom, ale zlým pánom. A platí to nielen o ohni alebo nielen o takom tom ozajstnom, ktorý vzniká horením. „Oheň“ totiž nosíme aj v sebe. Skôr ho voláme emóciami alebo citmi, ale fakt je, že ohňom sú. Veď bez nich by sme boli chladní a náš život fádny. No tak ako sa malý, slabo tlejúci plamienok dokáže v momente zmeniť na poriadny plameň, aj naše emócie vedia veľmi rýchlo „vzbĺknuť“. A ak sa máme držať ľudového jazyka, oheň je hneď na streche. 

Skúsme to inak. Emócie sú, existujú, a sú potrebné. Spektrum emócii je široké a v bežnom rodinnom živote sa stretneme s celou škálou ich prejavov – od tých milých, ktoré nám vyčarujú úsmev na tvári i v srdci, až po tie menej milé, kedy by sme sa radšej minimálne „prepadli pod zem“.  Aj preto sme sa rozhodli venovať jeden z našich Family Clubov práve téme komunikácie emócií v rodine. Veríme, že počas stretnutia so školskou psychologičkou Mgr. Katarínou Budinskou sa okrem iného dozvieme napríklad to, ako komunikovať naše vlastné emócie, ale aj ako dekódovať niektoré emočné prejavy našich detí. Objavíme spolu niekoľko tipov, ktoré nám aj v tých menej príjemných situáciach pomôžu zachovať si chladnú hlavu a tým prispieť k vyriešeniu situácie. A v neposlednom rade budeme mať možnosť spýtať sa na to, čo nám nebolo zodpovedané.

V prípade vášho záujmu o účasť na podujatí, Vás prosíme o prihlásenie prostredníctvom nasledujúceho formuláru (do štvrtka 30.mája). Pre deti bude zabezpečená detská služba a pre prihlásených účastníkov bude možnosť objednania obedu. Tešíme sa na stretnutie s Vami a veríme, že spolu nájdeme nové inšpirácie pre kvalitný rodinný život bez zbytočných „požiarov“.

 

Za obrázok ďakujeme: <a href=“https://www.freepik.com/free-photos-vectors/abstract“>Abstract photo created by freepik – www.freepik.com</a>

Posted in Nezaradené.